BODRUM REHBERİ 

Home ] Yeme İçme ] Bodrum Restoranlar I ] Konacık Restoranlar ] Bitez Restoranlar ] Ortakent Restoranlar ] Turgut Reis Restoranlar ] Kadıkalesi Restoranlar ] Yalikavak Restoranlar ] Gümüşlük Restoranlar ] Gündoğan Restoranlar ] Gokcebel ] Gölköy Restoranlar ] Göltürkbükü Restoranlar ] Torba Restoranlar ] Güvercinlik ] Mazı Restoranlar ] Akyarlar ] Gumbet ]

Home ] Up ]

 

 

Home ] Up ] [ Barlar ] Beach Clubs ] Pastahaneler ]

 

Bodrum Guide

Bodrum  Yesilyurtlularda 

Kiralik Villa

Yalıkavak Satılık Malikane Turgutreis Teras evleri Satılık Villa

Öztürk Muhasebe

 

 

 

Cumhuriyet Caddesi

Halikarnas Disko

316 80 00

Bodrumun en eski gece klüplerinden biri olan Halikarnas, önce lokantaya, sonra gece kulübüne dönüşür. Bodrum’daki gece hayatinin önemli yerlerinden biri olan Halikarnas Disko, bir antik tiyatro seklinde inşa edilmiş sahnesi, sunulan ilginç Showlar ve muhteşem ses ve ışık düzeni ile sabahın erken saatlerine kadar açık. Dünyanın en iyi diskolarından biri olarak kabul edilen Halikarnas canlı gösterileri de ünlü

M&M

Bütün gece deniz üstünde dansetmenize olanak sağlayan bir Katamaran ve son derece modern müzik sistemi ile M&M ilginç bir mekan.  Deniz açılan Katamaran kara ve tekne arasında tekne ulaşım servisi var.

Helva

Neyzen Tevfik Caddesi  2525 3169429 Şimdiye kadar birçok ünlü  gece kulubunun (Hadigari,M&M ve Catamaran  kurucusu olan Mehmet Helvacioglu veya namı diğer "helva"actigi yeni gece klubunu  kısa zamanda popüler gece klüpleri arasına sokmayı basarmış. Helvada günün popüler müzikleri çalınıyor ve iç ve diş mekan tamamıyla denizle ilgili aksesuarlarla dekore edilmiş. Bunun şüphesiz nedeni Mehmet Helvacioglu'nun tam bir deniz ve müzik tutkunu olması.  Hem nostaljik hem de günün müziklerini çalan Helvada arabanızı valeye bırakıp içkinizi içebilirsiniz.  

Kedi Müzik Klubu

 Carsı mahallesi, Meyhaneler skagi  0252313 6311 Daha önce Oasis'te bulunan ve bu yıl eğlencenin merkezine Meyhaneler Sokağına taşınan Kedi Bar  müzik gurubu Bodrumda canlı müzik dinleyebileceginiz kaliteli mekanlardan biri. Bircok degerl muzisyenin konser verdigi Kedi kulubu bu yilda iddiali. Muzisyemlerin bulusma yerlerinden biri olan Kedi Muzik klubu kaliteli muzik dinlemek, dans etmek, eglenmek icin ideal mekanlardan birisi ve gunduz saat 11.00 den itibaren açık.

Şensi Bar

Cumhuriyet caddesindeki Şensi bar Bodrum'un en eskilerinden biri.

Seyfi Bar

Çarsı mahallesinde yer alan Seyfi Bar, bütün bir yıl açık. Eski bir Bodrum evinin ilginç atmosferinde hizmet veriyor. Her gece canlı Türkçe ve yabancı müzik dinleyebilirsiniz.

Moonlight

Cumhuriyet Caddesinde ve deniz kenarında olan Moonlight, gençlerin tercih ettiği Cafe&Barlardan  biri.

Mavi Bar

Cumhuriyet Caddesinde yer alan Mavi Bar, Bodrumun en eski barlarından biri. Haftanın üç gününde Çarşamba, Cuma ve cumartesi canlı müzik var.

Ora Bar

Dr. Alim Bey Caddesindeki Ora Bar, bütün yıl açık. Kışın Bodrumda oturanların rağbet ettiği   bu bar, yazın yerli ve yabancılarla dolu. Barda dansetmek mümkün.

Dar Kapı

Cumhuriyet Caddesinde bulunan Darkapi, yaz-kış açık. Canlı Türk müziği dinleyebileceğiniz bir ilginç bir mekan

Veli Bar

Bodrum Dr. Alim Bey Caddesinde yer alan Veli Bar, Bodrumun en eski barlarından. Veli Bar Nisan-Kasım arası acık ve canlı müzik var.

Kestane Bar

Dr. Alim Caddesinde bulunan Kestane Bar'ın terasından harika bir kale manzarası var. Daha çok Türkçe-Pop Müziği çalınan Kestane Barın Gemici fenerleri, mumlarla aydınlatılmış dekorasyonu ilginç. 

Hadigari

Bar kültürünü Bodruma ilk taşıyan müessese olan Hadigari 1974 yılında o zamanlar Kasaphane Caddesi olarak anılan ve depo binaları ile dolu caddede açıldı. Eskiden bir incir deposu olan bina restore edildi ve müşterilerinin artması ile etrafındaki binaları da kendine kattı. Eski yerinin koruyan Hadigari,1998 yılında kale eteklerindeki eski jeneratör binasını restore ederek yeni yerine taşındı. Kapalı ve açık ki mekandan oluşan Hadigari’nin kapalı bölümü yazın sanat galerisi kışın ise restoran olarak kullanılıyor. Dış mekan ise yazın Bar ve restoran olarak hizmet veriyor. Türk ve Akdeniz mutfaklarının çeşitli tatlarını tadabileceğiniz Hadigari, sabahları Kafe, akşamüstü bar ve daha sonra restoran olarak hizmet vermekte. Hadigari'de canlı caz müziği var.

Adamik Bar

316 57 81

Eski Banka Caddesinde yer alan Adamik Bar’ın müdavimleri daha çok gençler. İyi seçilen müzik burayı gençlerin mekanı yapıyor.

Adı Bar

316 11 65

Bodrumun Ünlü Meyhane sokağında yer alan Adı Bar, iyi servisi ve kaliteli müziği ile öne çıkıyor.

Amigom Takas Bar

Gümbet, Osman Bilgin Caddesindeki Takas Bar bütün yıl açık. Meksika, İspanyol dekorunda olan Takas'da acılı, baharatlı Meksika yemeklerinin yiyebilir ve tekilanızı yudumlayabilirsiniz.

Avlu Bar

Bodrum eski Banka Sokakta yer alan Avlu Barda güzel müzik eşliğinde tropikal içkilerinizi içebilirsiniz.

Bura Bar

Dere Sokakta yer alan Bura Bar, bir bar&restoran; deniz ürünleri ve et çeşitleri sunuyor. Bir aile işletmesi olan bu barda caz müziği çalınıyor.

BBC Bar

Baraz Otellindeki bara daha çok gençler ilgi göstermekte.

NEYZEN TEYFİK CADDESİ

Ginger

Neyzen Teyfik Caddesinde yer alan Ginger yeni bir Restoran&bar. Ayni mekanda eskiden Kafein bulunuyordu. Arabanızın sizin için park edildiği ve bahçesinde açık havada soğutma sistemi olan Ginger yeniden dekore edilerek açıldı. Akdeniz ve Uluslararası mutfak sunuyor.

Neyzen Teyfik Caddesinde yeni açılan Ginger

Küba Bar

Arabanızın sizin için park edildiği Küba Bar, Bodrumun en sevilen mekanlarından birisi. Acıldığı günden beri hep zirvede kalmayı başaran Küba’nin iyi bir mutfağı ve oldukça kaliteli müziği var.

 West Side

Neyzen Teyfik Caddesindeki West Side, canlı müzik dinleyebileceğiniz rahat güzel bir ortam.

Marina Yat Klubu

Karada Marina girişinde yer alan Yat Klubu Bar açık ve kapalı alanları bulunan yeni bir restoranbar. Et ve Meze ağırlıklı olan Marina Yacht Restorant klüp havasında.

OASIS

Piramit Cafer bar

Oasis Alışveriş Merkezinin tam karsısında yer alan Piramit, değişik bir mekan. Hafif müzik esliğinde içki ve yemek alınan Piramit'te briç ve bilardo oynamanız mümkün.

Sahip Ahoy

Göltürkbükü’nde yer alan Ship Ahoy buradaki en eski bar&restoranlardan birisi. Sevilen bir mekan olan Ship Ahoy sabah 04:00 kadar açık.

 

MEYHANE SOKAGI

Adamik  Bar

316 57 81

Eski Banka Caddesinin hemen girişinde yer alan Adamik Barın müdavimleri  daha çok gençler. İyi seçilen müzik burayı gençlerin mekanı yapıyor. Sadece içki servisi olan Adamik barda 80’lerin müzikleri çalınıyor.

Adı Bar

316 11 65

Bodrum’un ünlü Meyhane sokağında yer alan Adı Bar, iyi servisi ve kaliteli müziği ile öne çıkıyor. Kıdemli gazeteci Savaş Nur’un açtığı bar, kalitesi ile Meyhaneler Sokağına yeni bir hava getirdi. Yiyecek servisi yok.Yandaki Ibo Restoran ile ortak.

Avlu Bar

Meyhaneler sokağı

Yaz kış açık olan Avlu Bar’da masaların bir kısmı sokakta. Müzigin her türlüsü, dans müziğinden pop müziğe kadar her şey çalınıyor. Meyve ve çerez servis olan Avlu Bar’ın “yeşil mandalina shake” ile ünlü. 

GÜMBET

GUMBET 

defne

Bodrum’a 2 km uzaklıktaki Ambiance Otelin içinde yer alan Defne  Akdeniz mutfağı sunan bir gourmet restorandır. Bütün yemeklerin büyük bit itina ile hazırlandığı çok zengin salata çeşitleri var. Pastırma ve pide ile yapılan salata mutlaka tadılmalı.  Bunun yanı sıra peynirle sunulan Yunan Salatası, Lübnan salatası, Çökelek peyniri ile yapılan Ege Salatasını tadabilirsiniz.  Zengin bir Yerel ve Uluslar arası içki seçeneği sunan Defne ünlü Gurmet Turgut Şarkay ve arkadaşlarının hazırladığı mönüleri sunar. Açık ve kapalı bölümleri bulunan Defne, son yıllarda restore edilen Mindos kapısının hemen yanında yer  alır.  Canlı müzik var.

BARLAR

Amigos Tapas Bar

Gümbet, Osman Bilgin Caddesindeki Tapas Bar, bütün yıl açık. Meksika, İspanyol dekorunda olan Tapas’ta acılı, baharatlı Meksika yemeklerinin yiyebilir ve tekilanızı yudumlayabilirsiniz.

Avlu Bar

Bodrum eski Banka Sokakta yer alan Avlu Barda güzel müzik eşliğinde tropikal içkilerinizi içebilirsiniz.

Bura Bar

Dere  Sokakta yer alan  Bura Bar bir bar&restoran. deniz ürünleri ve et çeşitleri sunuyor. ana oğul tarafından isletilen bu barda caz müziği çalınıyor.

CUMHURİYET CADDESİ

Moonlight

Cumhuriyet caddesinde ve deniz kenarında olan Moonlight, gençlerin tercih ettiği Kafe restoranlardan biri. Moonlight’an Kale manzarası enfes.

BBC Bar

Baraz otelindeki  BBC bara daha çok gençler ilgi göstermekte.

Dar Kapı

Cumhuriyet Caddesinde bulunan Darkapı, yaz-kış açık. Canlı Türk  müziği  dinleyebileceğiniz bir yer.

Bebek Bar

İstanbul Bebek Barın Bodrum şubesi. deniz ve denizcilik aksesuarları ile dekore edilmiş Bebek barın müdavimlerinin çoğu 3o’ların üzerinde. Üst katından muhteşem bir kale manzarası olan Bebek Bar’da, Nostaljik Müzik var. İçki alırken bir şeyler yemek  mümkün.

Beyaz Ev

Cumhuriyet Caddesi

Eski bir Rum evinde yer alan Beyaz Evde  müzik canlı gitar müziğiyle başlıyor. Saat 23:30’dan itibaren Türkçe Popla devam eden müziğin yanı sıra Beyaz evde dans pisti de var.

Şensi Bar

Cumhuriyet caddesindeki Şensi bar Bodrum’un en eskilerinden biri.

Mavi Bar

Cumhuriyet Caddesinde yer alan Bodrum’un en eski barlarından biri. Haftanın üç gününde Çarşamba, Cuma ve cumartesi canlı müzik var.

MAVI BAR BODRUM

Küçük ve mütevazı bir mekanda 22 yıl dile kolay. Her yıl bir çok mekanın el değiştirdiği bodrumda Alkis tutulacak bir mekan. Mavi Bar 1983 senesinde 120 yıllık bir eski bodrum tas evinde Haluk ve Faruk Sen tarafından kurulmuş. Yıllarca Turkiyenin birçok unlu müzisyeninin ağırlamış Mavi. Mavide çalınan müzik bazen Latin/Pop/Caz bazen Türk Musiki bazen flemenko olabiliyor. Eylulde güz konserleri düzenleyen Mavi, kisin ise sobalı mekanda konser ve sergilere ev sahipliği yapıyor.

SEYFI BAR

 180 yıllık musandıralı bodrum evi içinde yer alan Seyfi Bar Bodrumun en eskilerimden. Evin mimari ozellikleri büyük bir ustalıkla koruyan Seyfi Bey meslekte 42 yılı Bodrumda

 

DOKTOR ALİM BEY CADDESİ

Ora Bar

Dr. Alim bey Caddesindeki Ora Bar bütün yıl açık Yaklaşık yüzyıllık binada yer alan Ora Bar, kışın Bodrumlularla, yazında yerli ve yabancılarla hınca hınç dolu.

Veli Bar

Bodrum Dr. Alim Bey Caddesinde yer alan Veli Bar, Bodrum’un en eski barlarından. U seklindeki barı Türkiye’de türünün ilklerinden. Nisan-Kasım arası açık olan Veli Barda gece yarısına doğru canlı müzik var.

Kestane Bar

Dr. Alim caddesinde bulunan Kestane Barın terasından harika bir kale manzarası var. Daha çok Türkçe Pop müziği çalınan Kestane Barın dekorasyonu ilginç. Gemici fenerleri, mumlarla aydınlatılmış.

Mor&Cazz

Cumhuriyet Caddesi. Uslu Sokak No 8. Bodrum Barlar sokağı yakınındaki Uslu Sokakta yer alan  Mor Restoran binası en iyi korunmuş ve restore edilmiş Akdeniz mimarisinin en güzel binalarından birisi. Bodrum binası unvanını taşıyor. Sabah kahvaltısından sabahın erken saatlerine Akdeniz ve Dünya mutfağını tadabileceğiniz  ve sabahın erken saatlerine kadar eğleneceğiniz bir mekan. Jazz müziği çalınan restoranda Alakart Menu alınıyor. Saat 23’den sonra ise canlı müzik var. Tarihi bir mekanda güzel bir yemek ve eğlence için ideal.

NEYZEN TEVFİK CAddesi

Küba Bar

Arabanızın sizin için park edildiği Küba Restoran Bar Bodrum’un  sevilen mekanlarından birisi. Neyzen Teyfik Caddesinde yer alan Küba akşamın ilk saatlerinden sabaha kadar oldukça kalabalık. Genelde Latin Müziğinin çalındığı Küba’da belirli bir saate kadar restoran bar olarak hizmet veriyor. Daha sonra ise ortadaki masalar kaldırılarak bütün mekan bara dönüşmekte. Açıldığı günden beri hep tepede kalmayı basara n Küba nin iyi bir mutfağı ve oldukça kaliteli müziği var.

North Shield

Neyzen Teyfik Caddesi Neyzen Teyfik caddesinde yeni açılan North Shield adeta bir viski vahası. 40 çeşit malt  viski çesiti, özel tüketim biraları bulunuyor. İtalyan ve Fransız mutfaklarının karışımı bir memnu sunana North Shileld Pub ve Lounge bölümleri olmak üzere iki bölme halinde. Kisin şömineleri kapalı kısmi olan North Shield te liman manzarası enfes.

Soho ???

Neyzen Tevfik Caddesi No; 134

Geçen sene çok popüler mekanlardan biri olan Soho, bu yıl Neyzen Tevfik Caddesinde yeni bir mekanda hizmet veriyor. Uzun bir cepheye ve bahçeye sahip Soho’nun işletmesi Bora ve Tolga Göçen kardeşlere ait. Dünya mutfaklarından zengin bir mönü sunan Soho’da eğlence sabahın ilk saatlerine kadar devam ediyor.

West Side ????

Neyzen Teyfik Caddesindeki West Side Canlı Müzik dinleyebileceğiniz rahat güzel bir ortam.

PURE

 

OASİS

Piramit Cafe bar

Oasis Alışveriş Merkezinin tam karşısında yer alan Piramit değişik bir mekan. Hafif müzik esliğinde içki ve yemek  alınan Piramitte briç ve bilardo oynamanız mümkün.

Seyfi Bar

Çarşı mahallesinde Hamam Sokak’ta yer alan ve Bodrum’un en eski barlarından biri olan Seyfi Bar, bütün bir yıl açık. Eski bir Bodrum evinin avlusunun ve şömineli sofasının ilginç atmosferinde hizmet veriyor. Her gece canlı Türkçe Pop, Caz ve Latin müziği dinleyebilirsiniz. Kış aylarında şömine başında yemek servisi var.

ORTAKENT

Şaziye Bar

İstanbul Şaziye Bar’ın Bodrum şubesi Ortakent Yalıkavak kavşağı yakınında bir tepe üzerinde yer alır. Bir kale görünümündeki Şaziye Bar’da genelde Türk Pop’u çalınıyor. Zaman zaman ünlü şarkıcılarını konuk eden  Şaziye bar, Pazartesi ve Salı kapalı. Sezonda hafta sonları kalabalık olduğu için rezervasyon şart. Geç saatlerde çorba ve barbekü servisi var.

Varil Bar

Cumhuriyet Caddesi 134

Ünlü modacı Cemil İpekçinin sahibi ve işleticisi olduğu Varil 1999 yılında Bodrum gece hayatına atıldı. İç mekanı varillerle dekore edilmiş olan mekanı Cemil İpekci artık işletmiyor.

BODRUM

Halikarnas Disco

0 252 316 8000

Yaklaşık 5000 kişiye hizmet veren Halikarnas’ta her gece farklı bir show sahne alıyor. Lazer ışıkları kilometrelerce uzaktan izlenen Halikarnas, zengin  profesyonel dansçı ve animatör kadrosu ile her gece mükemmel gösteriler sunuyor. Işık oyunları, lazer çizimleri, havayı fişekler, süs bombaları büyüleyici bir ortam yaratıyor. Yerli ve yabancı birçok ünlü simanın uğrak yeri olan Halikarnas, basında devamlı gündemde kalıyor.

GÜMBET

Hemera

Gumbet,

Merkez

tel:

Gümbet Merkezde, İskandil Otelin bünyesindeki Hemera, çılgınca eğlenmek ve dans etmek için iyi bir adres. Dev kapıların ardında saklanan 1500 metre karelik alan tam bir eğlence merkezi. Dans pisti 500 metre karelik bir alana yayılıyor. Yabancı dansçılar tamamen doğaçlama showlar sunuyorlar. Kapılarını saat 23.00’te açan Hemera’da eğlence sabah saat 8’e kadar devam ediyor. Önce pop, caz, soft rock ile devam eden müzik, sabahın 04.00’den  sonra house, techno ve underground müzikle 08.00’e kadar devam ediyor.

Hadihari

Şaziye

zevk sefa

ashk

Helios 13

berdus

GÜNDOĞAN

zeze

Uğur Oztop Caddesi 24 Gündoğan

0 252 387 70 39  0532 257 86 88

Zeze, sahilinde yer alıyor. Gündoğan plajına 25 metre mesafede yer alan Zeze’nin okaliptüs ağaçlarının gölgelediği geniş bir bahçesi var. Zeze ismi, mekanın isletmecisi Ofer beyin lakabı ve Vasconceles’in romanı “Şeker Portakalı” romanındaki Brezilyalı çocuğun adı. Sabah 08.00’den gece 04.00 kadar hizmet veren Zeze, birçok yenilikler sunar. Zeze’de 110 kişilik restoran, kaliteli ve lezzetli yemeklerin yapıldıgı bir mutfak  ve 400 kişilik bir bara var. Gecenin ilerliyen saatlerinde ortada yer alan oturma yerleri kalkınca yaklaşık 750 kişilik bir eğlence alanı ortaya çıkıyor. Zeze’de müzik ön plana çıkıyor. Birçok tanınmış müzisyen yazın Zeze’de sahne alıyor. Gündüzleri ise Zeze’de dans kursları, yoga, percusyon dersleri  alabilir veya satranç, scruble, bugle gibi zeka oyunları oynayabilirsiniz. 

Boncuk 

Göndogan sahilinde yer alan oldukça populer balık restoranı. Yalıdakı caminin hemen yanı başında. Kendi otoparkı var.

AKYARLAR

Theo

Akyarlar , Köyiçi Mevkii

0252 393 67 17

Akyarlar Köyiçi Mevkiinde yer alan Theo,  restoran ve bar olarak hizmet veriyor. Sanatçı Fedon’un programları ile renk kattığı Theo, Bodrum Yarımadasında Kos adasına en yakın olduğu noktada yer alır. gece 23.00’ten itibaren hareketlenen Theo’da Yunanistan’da hit olmuş parçalar da çalıyor. Taze balık ve zengin deniz ürünleri menusu sunan Theo’da özellikle balık köftesinin tatmanız

öneriliyor.

AKYARLAR FENER

Turgutreis!in hemen dışında yer alan Fener restoran adından da anlaşılacağı gibi hemen  fenerin yanında yer alır. Zengin meze ve balık çeşidi ile popüler bir balık restoranı. Saat 12.00 den gece yarısına kadar acık.

AKYARLAR Mehtap restoran

Akyarlar

Marinanin yer alan Mehtap buyun yıl acık. İki katli bir binada hizmet veren Mehtap deniz ürünleri yani sıra et ve tavuk yemeklerime sunuyor. Mehtap saat 12.00den itibaren acık.

Central Cafe gunluk specialiteler ve tipik cafe seçenekleri sunmakta. Yaz sezonunda  Sabah 09.00 dan gece 04.00 kadar acik kalan kafe kis aylarinda da servis veriyor.

 Saglik Hizmetleri Ambulance Servisi 3191515

 

 

 

 

 

 

 

Home
Up

Yesilyurtlular Tatil sitesi kiralik Villa

 

 

Home ] Up ] Halikarnas ] Bodrum Kalesi Muze ] Bodrum Yarimadasi ] Bodrum Yakininda ] Mavi Tur ] Bodrum Restoranlar ] Emlak ] Bodrum Bilgi ] E Posta ]

[ Home ] [ Up ]  Copyright © Bodrum Rehberi