BODRUM REHBERİ 

Home ]

Home ] Yeme İçme ] Bodrum Restoranlar I ] Konacık Restoranlar ] Bitez Restoranlar ] Ortakent Restoranlar ] Turgut Reis Restoranlar ] Kadıkalesi Restoranlar ] Yalikavak Restoranlar ] Gümüşlük Restoranlar ] Gündoğan Restoranlar ] Gokcebel ] Gölköy Restoranlar ] Göltürkbükü Restoranlar ] Torba Restoranlar ] Güvercinlik ] Mazı Restoranlar ] Akyarlar ] Gumbet ]

 

 

Home ] Halikarnas ] Bodrum Kalesi Muze ] Bodrum Yarimadasi ] Bodrum Yakininda ] Mavi Tur ] [ Bodrum Restoranlar ] Emlak ] Bodrum Bilgi ] E Posta ]

 

Bodrum Guide

Bodrum  Yesilyurtlularda 

Kiralik Villa

Yalıkavak Satılık Malikane Turgutreis Teras evleri Satılık Villa

Öztürk Muhasebe

 

 

 

BODRUM

Bodrum Restoranlar

Bodrum ve Bodrum yarımadasındaki beldelerde çok sayıda restoran hizmet verir. Eğer ev yemekleri tatmak istiyorsanız Ortakent-Turgut reis yolu üzerinde bulunan Sakız ana, Türkiye'de zeytinyağlı yemekleri en iyi yapan 10 restorandan biri olan Kısmet, Oasis kare avluda yer alan begonville restoran, Turgutreis ana meydanda olan Fuat'ın yeri, Bodrum'un içindeki Nazik Ana, Gündoğan’da Reana Bitez’de Çardak ve Yahşi yol ayrımında Sakız ana gibi restoranları sayabiliriz. Bunun yani sıra kendi evlerinde yemek pişiren ve özel yemekler veren Gündoğan’da Havva Acar Hanım, Turgutreis’de Nezihe Güneri,  torbada Banu İşcen Hanım var.  Bunun yani sıra Bodrum'un en eskileri olan iki esnaf lokantası Sakallı Köfteci ve Ali Doksan’ı sayabiliriz.

Eğer canınız balık istiyorsa bunu Bodrum yarımadasının her köşesinde bulunan çok sayıda balık restoranında yapabilirsiniz. Ama kendi balığınızı satın alıp, sadece pişirme parası vererek balık yiyebileceğiniz İstanbul’daki Nevizade’ye dönüşen Bodrum merkezdeki balıkçılar çarsısına gidebilirsiniz.

Veya Bodrumun en eski restoranı olan Bodrum’da 80 yıldır hizmet veren Körfez Restoranı deneyebilirsiniz.

Eğer et yemekleri sunan iyi bir restoran arıyorsanız size Denizhan Restoranı, Tango Restoranı, Urfa diyarını, Kırçiçeğini; tercihiniz köfte ise Oasiste Köfteci Ramiz, Bodrum’da Sakallı Köfteciyi, Ali Doksanın köftesini deneyebilirsiniz.

İskele Meydanı

Bodrumun en önemli buluşma noktası olan İskele Meydanında eskiden Raşit'in kahvesi olarak bilinen mekan, günümüzün Kafe Bodrumu. Yemek saatleri dışında kafe olarak da hizmet veren Kafe Bodrum, hafif aperatiflerin dışında yemek yiyebileceğiniz merkezi mekanlardan biridir.

Denizciler Lokali

İskele Meydanında yer alan  Denizciler lokali soğuk, sıcak içecekler alabileceğiniz bir mekan. Turizm Tanıtma Ofisinin hemen yanında yer alan Bodrum Denizciler Lokali Bodrumda önemli bir buluşma yeridir.

Hadi Gari Restoran

Yıllardır Bodrum'un en ünlü barlarından biri olan Hadi Gari, restore edilen eski jeneratör binasındaki yeni restoranı ve gece kulübü ile  Bodrum gece hayatına hızla girdi. Tam 30 yılı aşkın Bodrum'da eğlence dünyasına damgasını vuran Hadi Gari, yeni yerinde 2000 kişiyi misafir edebiliyor. Yepyeni bir ışık ve ses düzenine sahip olan Hadi Gari, bu yeni mekanda aynı zamanda bir müzik ve sanat merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Hadi Gari'de  her  yıl Hadi Gari Caz Günleri var. 2002 sezonunda Hadi Gari çok ünlü Dj'lerle müzik konusunda çok iddialı olacak gibi görünüyor. Tarihi Bodrum Kalesinin eteklerinde yer alan Hadi Gari'nin Eski Taş binasının ve teraslarının çevresi yemyeşil. Restoranı Türk mutfağı, deniz mahsulleri,  İstanbul mezeleri ile iddialı bir şekilde karşımıza çıkıyor.

Kaptanın Yeri

Bodrumda kışın oturanlar için özel bir mekan. Mahmut  Kaptan rüyalarını süsleyen bu mekanı 1995 yılında ailesine ait binaları kullanarak açmış.  Turizm sezonunda denizlerde olan Mahmut Kaptan'ın yeri Nisan ayından Kasım sonuna kadar kapalı. Sazıyla, sözüyle, mezeleri ile tipik bir Bodrum Meyhanesi. Duvarlarda Bodrumlu denizcilerin, ünlülerin resimleri var. Adeta bir müzeyi andıran bu mekanda hemen samimi ortam katılıyorsunuz. Arada bir çalan gemi çanı sesiyle kadehler kaldırılıyor. Ud, cümbüş, gitar eşliğinde klasik şarkılar çalınıyor.

MEYHANELER SOKAGI

Kale Caddesinde yer alan Meyhaneler Sokağında çok sayıda restoran vardır. Bu  restoranlarda ana  yemek olarak balık veya et seçimi yapabilirsiniz.  İstanbul'daki Kumkapı veya Çiçek Pasajını andıran Meyhaneler Sokağında çok sayıda restoran ve bar yan yana yer bulunuyor.

Casita Restoran

Kıbrıs şehitleri caddesi  yer alan Casita  Ana spesiyalitesi mantı olan Casita'da Türk ve Uluslararası mutfaklardan bir şeyler atıştırmak mümkün. Sadece yazın açık olan Casita yaz sonunda kapatıyor. Sabahın altısına kadar açık olan casita'da özellikle geç saatlere kadar eğlenenler için uygun bir mekan. 25 yıldır hizmet veren Casita Antik tiyatronun hemen yakınında.

Garden Restoran Bar

Bodrum  Cumhuriyet Caddesi 316 96 04 Eski bir Bodrum evi ve bahçesinden ibaret olan Garden Bodrumun  güzelliğini iliklerinize kadar hissettiğiniz mekanlardan birisi. 14 yıldır Bodrumlu iki kardeş tarafından basari ile isletilen the Garden Türk ve Uluslararası mutfak sunuyor. Sabah kahvaltısı ile başlayan servis gece devam ediyor.

Delfi Mey

 02523164085

Delfi Mey, Delfi otelindeki meyhane. Yaz kıs açık olacak olan Delfi Mey  müziği, degişik etkinlikleri ile devamlı gündemde kalmayı başarıyor. dekoru ve değişik meze ve yemekleri ile ilginizi çekecek. Umurca Mah. Dere Sok. No:57 Bodrum 0252 316 40 85  

 

 

 

   

 

 

 

   

 

 

n

Home
Yeme İçme
Bodrum Restoranlar I
Konacık Restoranlar
Bitez Restoranlar
Ortakent Restoranlar
Turgut Reis Restoranlar
Kadıkalesi Restoranlar
Yalikavak Restoranlar
Gümüşlük Restoranlar
Gündoğan Restoranlar
Gokcebel
Gölköy Restoranlar
Göltürkbükü Restoranlar
Torba Restoranlar
Güvercinlik
Mazı Restoranlar
Akyarlar
Gumbet

Yesilyurtlular Tatil sitesi kiralik Villa

 

 

Home ] Halikarnas ] Bodrum Kalesi Muze ] Bodrum Yarimadasi ] Bodrum Yakininda ] Mavi Tur ] [ Bodrum Restoranlar ] Emlak ] Bodrum Bilgi ] E Posta ]

[ Home ] [ Up ]  Copyright © Bodrum Rehberi