BODRUM REHBERİ 

Home ] Halikarnas ] Bodrum Kalesi Muze ] Bodrum Yarimadasi ] Bodrum Yakininda ] Mavi Tur ] Bodrum Restoranlar ] Emlak ] Bodrum Bilgi ] E Posta ]

Home ] Up ]

 

 

Home ] Up ] Yeme İçme ] Bodrum Restoranlar I ] Konacık Restoranlar ] Bitez Restoranlar ] [ Ortakent Restoranlar ] Turgut Reis Restoranlar ] Kadıkalesi Restoranlar ] Yalikavak Restoranlar ] Gümüşlük Restoranlar ] Gündoğan Restoranlar ] Gokcebel ] Gölköy Restoranlar ] Göltürkbükü Restoranlar ] Torba Restoranlar ] Güvercinlik ] Mazı Restoranlar ] Akyarlar ] Gumbet ]

 

Bodrum Guide

Bodrum  Yesilyurtlularda 

Kiralik Villa

Yalıkavak Satılık Malikane Turgutreis Teras evleri Satılık Villa

Öztürk Muhasebe

 

 

 ORTAKENT

ADA SOFRA

Ortakentin ünlü Mustafa Paşa Kule evi restore edilerek "tek odalı bir otel"haline getirildi. Bunun ötesinde balık ve Akdeniz Mönüsü sunan, şömineli ve 60 kişi kapasiteli dağ manzaralı bir restoran yaratıldı. Bütünyıl açık olan Adasofrada yemek kursları, şarap tadım geceleri düzenleniyor. Ayrıca özel davetlerde yapılıyor.

tel 25235874 14

 KÖŞEM

Hamide Hanım ve ailesinin işlettiği restoran bu müte0 kişilik kapasitesi olan ve vazı restoranı mutlaka deneyin. Masalar her aksam kumsala atılıyor. İtinayla hazırlanmış mezeler ve çok iyi pişirilmiş balık.  Restoranın sıkı müdavimleri var. Fiyatları makul.  Yaz aylarında mutlaka rezervasyon yapın.

GEBORA

Yahşi Yalıda yer alan Gebora zengin meze çeşitleri ve iyi mutfağı ile dikkat çekiyor.

LİGHT HOUSE

Kargı koyunda yer alan Light House Oteline ait  restoran.

Etobur Restoran

Ortakent, Yalıkavak kavşağında yer alan Etobur 1999 yılında İstanbullu girişimciler tarafından açıldı. Bodrum’un ilk Ocak başı restoranı olan Etobur’un etleri harikulade lezzetli.

YAHŞİ

Sakız Ana

Yahşi Yalısı Yol Ayrımı

377 50 70

Son derece sade görünümlü olan Sakız Ana harika ev yemekleri ile on plana çıkar. Lokantadan çok bir aşevi olan Sakizana’da çok az sayıda yemek (iki-uç kap) taze pişiriliyor. Sade ama son derece lezzetli olan bu yemekleri genelde müşteriler kendileri alıyor. İzmitli Sakız ana hesapları  bizzat kendisi alıyor. 

Ortakent'in tepelerinde ana yol üzerinde 70 yasındaki Sakız Ananın 16 yıldır islettiği son derece mütevazı restoran. Restoranın sadeliği ve ev yemeklerinin lezzeti Sakız Anaya hakli bir un sağlamış. Sakız ana bütün müşterileri ile harika bir diyalog kuruyor. Onu bazen sohbet ederken, bazen  şiirler okurken görmek mümkün.  Sadece 12 masası olan Sakız Anada kahvaltı da veriliyor ama esas yoğunluk öğle yemeğinde oluyor. Yoğurt, cacık, baklava ve muhallebi yapılıyor.  

Akşamları kapalı olan Sakız Ana sadece öğle yemeklerinde açık.  Fiyatlar çok uygun.

 Seci Restoran

Cumhuriyet caddesi Armutalan Sokak no 9 telefon

Turgut Reis istikametinden Ortakente gelirken Çiçekçi Pala Huseyini geçer gecmez sağa inen bir yol sizi  Seci Restorana götürür. Zeytin ağaçlarının içinde zevkle döşenmiş bir ortamda Seci restoran misafirlerini ağırlıyor. Mutfak deniz ürünleri ağırlıklı ama isteyenlere et ve tavuk da var. Restoranın spesalitesi susamlarla süslenen levrek simit. İyi  Baliğin sadece deniz kenarında yenilebileceğine inananlardan değilseniz Seci sizin için tatlı bir süpriz olabilir.

Ortakent

06 Restorant 2002 yılı Nisan başında Ortakent Yalıkavak kavşağında açılan 96 Restoran özellikle kuyu tandır, kuyu piliç, durum gibi özel yemekleri ile unlu. Tandır ve kebablar  ve bircok çorba çeşidinin sunulduğu 06 sabaha kadar acık. Özelikle işkembe, tuzlama, kelle-paça meraklıları için ideal bir restoran. Sahibi Yasar Bey daha önce Bitez'de restoran isletmeciliği yapmış.   

Yahşice

Ortakent Yahşi Yalı 0252 3483453

Ortakent Yahşide Bodrumluların tercih ettiği bir aile lokantası. 12 yıldır hizmet veren Yahşice, taze deniz ürünleri, mevsime göre değişen değişik  mezeleri ile dikkati çekiyor. Tipik koy kahvaltısı da veriliyor.  Mönüde et ve pizza çesitleri de var. Tavsiye edilen mezeler arasında balık böreği, pazıya sarılmış ızgara jumbo karides de var. 

Palavra Balık  

02523586290 Ortakent Yahşi Beldesi Tüm sene boyunca acık ve kapalı bölümleri olan Palavranın ana mekanı 200 senelik bir tas yapı. Restoran kendi sebzelerini yetiştiriyor. Deniz ürünleri sunulan Palavra'da kahvaltıdan itibaren son müşteri ayrılıncaya kadar servis var.  

Erenler Sofrası

Ortakent Yahşi sahilinin hemen arkasında yükselen görkemli bir tepede betonlaşan Bodruma inat büyük bir tutku ile inşaa edilen Yarbasan Taş Evlerinde sizi tatlı bir süpriz bekliyor. Daha önce Dibekli Handaki restoranı başarı ile işleten Aslı Hanım şimdi yine harika bir mekanda kendine özgü mezelerini ve kendi elleri ile pişirdigi ana yemekleri sunuyor. Mutlaka  bir akşam üstü Yarbasan Taş Evlerini ziyaret edin ve  Erenler Sofrasında kendinize bir ziyafet çekin.

 

Home
Up

Yesilyurtlular Tatil sitesi kiralik Villa

 

 

Home ] Up ] Halikarnas ] Bodrum Kalesi Muze ] Bodrum Yarimadasi ] Bodrum Yakininda ] Mavi Tur ] Emlak ] Bodrum Bilgi ] E Posta ]

[ Home ] [ Up ]  Copyright © Bodrum Rehberi