BODRUM REHBERİ 

Home ] Halikarnas ] Bodrum Kalesi Muze ] Bodrum Yarimadasi ] Bodrum Yakininda ] Mavi Tur ] Bodrum Restoranlar ] Emlak ] Bodrum Bilgi ] E Posta ]

Home ] Up ]

 

 

Home ] Up ] Yeme İçme ] Bodrum Restoranlar I ] Konacık Restoranlar ] Bitez Restoranlar ] Ortakent Restoranlar ] Turgut Reis Restoranlar ] Kadıkalesi Restoranlar ] [ Yalikavak Restoranlar ] Gümüşlük Restoranlar ] Gündoğan Restoranlar ] Gokcebel ] Gölköy Restoranlar ] Göltürkbükü Restoranlar ] Torba Restoranlar ] Güvercinlik ] Mazı Restoranlar ] Akyarlar ] Gumbet ]

 

Bodrum Guide

Bodrum  Yesilyurtlularda 

Kiralik Villa

Yalıkavak Satılık Malikane Turgutreis Teras evleri Satılık Villa

Öztürk Muhasebe

 

 

Yalıkavak

 

Del Mar Yacht Club

Port Bodrum Yalıkavakta yeni açılan DMYC yaz kış açık. Port Bodrumun resmi yat klubu olan denizcilerin buluşma yeri olmaya aday. DMYC sahibi isletmecisi Kamil Buyan. İşletme uygun fiyat politikası uyguluyor. Aksam üstleri DJ Ozy'nin müziğini dinleyelebilirsiniz. Zengin bir yabancı  şarap, puro ve tutun koleksiyonu var.    

Windmill Yalıkavak

Biftek ve Pie'lari ile unlu Windmill 1987'de Gümbette 1990'da ise Yalıkavakta acildi. Kahvaltı ve sandovic gibi hafif yemeklerin yani sıra biftekler, balık ve tavuk yiyebilirsiniz. Windmillde salata bari var. Windmillin özellikle pie'larini denemenizi tavsiye ederiz.

Alibaba Yalıkavak

Sabahları İngiliz ve Türk stili kahvaltılar var. Alibaba mükemmel et ve balık yemekleri ile on plana çıkar. İstikrarlı bir müşteri profilini koruyan Ali baba deniz urunu mezeler gerçekten muhteşem. Kalamar dolma, fish cake, ızgara ahtapot, tereyağında karidesi oldukça iyi. Amfora veya çömlek kebabı çok tavsiye ediliyor. Gece Alibaba'da folklor var. 

Musti Steak House

Mustininin unlu biftekleri tatmak isteyen istikrarlı bir müşteri gurubu var. Musti güne İngiliz kahvaltı ile başlayıp, öğlen ve aksam yemelerinde 250 gram ile 450 gramlık bifteklerini T bone larini tadabilirsiniz. Mustide Cumartesi aksamları Meksika gecesi, çarşamba aksamı ise bilgi yarışması gecesi var.

Michael Restoran

Yalıkavak Belediyesinin çok yakınındaki bir mandalın bahçesi içinde yer alan Michael Restoran deniz ürünleri ve diğer mönülerde iddialı. Restoran bazı aksamlarda 35  ytl lik bir Mönü sunuyor. Zaman zaman canlı müziğin olduğu restoranda oldukça iyi bir şarap çeşidi var.

 URFA DİYARI

Yalıkavak tel  385 52 98 Bodrum Oasisiste yaklaşık 8 senedir hizmet veren Urfa Diyarı isletmecisi Adil kaya Yalıkavak’ta ikinci bir restoranı hizmete açtı. Özellikle Urfa yöresi lahmacunları ve kebablari ile ünlenen Urfa diyarı ayrıca müşterilerine enfes bir Yalıkavak manzarası sunuyor.

Melek Boz Restoran

Geriş Altı Mevkii,Yalıkavak

385 49 59

İstanbul sosyetesinin tanınmış kişilerinden Melek Boz birkaç yıldır Yalıkavak’ta kendi adını taşıyan sempatik bir restoran/pansion kompleksi isletiyor. Melek Boz restoranda Melek hanımın kendi eliyle pişirdiği ahtapotlu, karidesli pilavı, Ege mutfağı mezelerini, taze balıkları tatmak mümkün. Burada politikanın ve sosyetenin ünlü simalarını görmek mümkün.

Çakıroğlu Çardak Restoran

Yalıkavaktaki Çakıroğlu en iyi balık restoranlarından biri. Çok zengin kahvaltı sunan Çakıroğlu mezeleri ve zengin balık çeşidi ile öne çıkar.

Kavaklı Köfteci

Yalıkavak’ta  çarşı içinde yer alan  Kavaklı Köfteci  enfes köftesi ve et çeşitleri ile ilginç bir  mekan. Her zaman kalabalık olan Kavaklı Köfteci’yi mutlaka denemelisiniz.

SAIT

Uzun yıllar İsveç’te yasayan ve orada restoran isletmeciliği ve asçılık dersi alan Sait, İstanbul’da Le Chalet'i daha sonra birkaç tatil sitesinde restoran isletmeciliği yaptıktan sonra kendi adi ile anılan restoranı açtı. Kısa zamanda ünlenen Sait özelikle değişik meze ve deniz ürünleri ile dikkati çekiyor. İtalyan usulü deniz ürünleri, deniz ürünleri bulgur pilavı, vantuzlu kalamar kolu ızgarası ve deniz suyu çorbası Saitin özellikle tavsiye ettiği specialiteler. Yalıkavak Marina'da Migrosun hemen yani başında birde Meze evi açan Sait mezeler ve çeşitlilik acısından ideali. Mezeleri burada tadabilir veya evinize götürebilirsiniz.  

Çavuşun Yeri

Geriş altı Mevkii

385 41 81

Doğası ile ünlü Yalıkavak sahilindeki Çavuşun yeri Bodrum’daki bir çok aile restoranlarından birisi. 

Çavuş'un adı Cemil Demir Doğma büyüme Yalıkavaklı “Buradaki ilk balık lokantasıyız” diye belirtiyor Çavuş. Zeytinyağlılarına ve mezelerine diyecek yok. Bodrum usulünce yapıyorlar yemekleri. Dolmalarını, özellikle kabak çiçeği dolmasını, turp otu salatasını ve favayı öneririz. Eski bir zeytinci aile olmalarındandır belkide, kullandıkları zeytinyağının tadı damağınızda kalır. Ama balık yemeden olmaz. Tazeliğinden ve lezzetinden hiç kuşku duymadan balık yiyebileceğiniz ender yerlerden birisidir burası. Gündüzleri denize girmek için de buraya gelebilirsiniz. İskele üzerindeki şezlongunuzda güneşlenirken, yanıbaşınızdaki koca ılgın ağacının dalları rüzgârı size en güzel şekilde ulaştıracaktır.

Gerişaltı Mevkii Yalıkavak Bodrum Tel: 0 252 385 4101 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Paprika

Restoranı konuk severliğiyle ünlü İstanbullu is adamı Ahmet Bey isletiyor. Yaz kış açık olan Pasanda Restoranda kış aylarında şömine basında, yazın ise bütün Yalıkavak ve çevresine kus bakisi manzara sunan terasında ve bahçesinde yemek alabilirsiniz. Pasanda'ya sabah kahvaltısına da gidebilirsiniz. Ama özelikle gün batımında burada klasik müzik dinleyerek doğanın bahşettiği essiz manzarayı izleyebilirsiniz. Pasanda Türk Mutfağı sunuyor.

Yalıkavak  Xuma Restoran

 0252 385 47 75 Xuma Beach içinde harika bir koyda yeni açılan restoran deniz ürünleri ve Uluslarasi mutfaktan tatlar sunuyor. saat 21.00 den itibaren açık olan restoran gece yarısına kadar açık.  

Lavanta Restoran

Lavanta Otel 0252 38521 67 Bodrumun en iyi restoranlarından biri olan Lavanta ayni adla anılan otelin içinde bulunuyor. Deniz mahsulleri ve Türk mutfağı ağırlıklı olan mönü klasik müzik esliğinde saat 20,00 den saat 23.00 kadar açık.

Kavaklı Köfteci Bu 1992 yılından beri açık  mütevazı restoranda sadece köfte, piyaz, cop sis ve pilav sunuluyor. Köfte sevenlerin en popüler mekanlarından biri olan Kavaklı köftecide içki servisi yok. Sabah 11 en itibaren yemek servisi var.  

Gulten Abla Restoran

 Merkez Mahallesi no 78/A 0252 3852548 Bodrumdaki ana, teyze, abla restoranlarından birisi Yalıkavak meydanda bulunuyor.Tamamen Türk Mutfağı sunan Gulten Abla yaz kıs açık ve kahvaltı servisi de var.  

Tartin

Yalıkavak Marina

Yalıkavak Marina da yer alan bu küçük ama sevimli kafede dinarda ve klimalı olan küçük salonda oturma imkanı var. salatalar, omletler, günlük hazır yemekler ve pasta çeşitleri var.  

4reasons Bistro

Ayni isimli otelin restoranı 4reasons  bu yıl 5. yılını kutluyor. Akdeniz mutfağı ağırlıklı olan restoranda ev yapımı makarnalar ve değişik pizza çeşitlerinin denemek mümkün. Yemeklerde bistronun bahçesinde yetiştirilen otlar ve sebzeler kullanılıyor. Bistoroda iyi bir puro ve de şarap koleksiyonu var. Essiz bir bahçesi olan 4reasons yil boyunca açık.

Nihavent Balık Restorani

Gerisalti 3854959 Yalikavakta bu yıl açılan Nihavent İstanbullu bir isletmeci tarafından bu yıl acildi. Denize de girebileceğiniz Nihaventte kahvaltı servisi var. Deniz ürünleri yiyebileceğiniz Nihaventte omlet çeşitleri veya Akdeniz mutfağından istediğinizi seçebilirsiniz. Gün batimi gerçekten enfes.  

 Alarga

Yalıkavak 0 252 385 37 99 Gerisalti mevkii no 38 Yılların balık restoranı Alarga, 19 yıllık Golturkbukunde hizmet verdikten sonra  Yalikavaga tasındı. Kapalı ve acık oturma alanları olan Alarga'da özellikle balık kebabı, Çerkez baliği, safranlı ahtapotlu pilav ve balık mantisi tavsiye ediliyor.  Faks Mönü ve a la cart arasında tercih yapabileceğiniz Alargada değişik meze türleri de var. Alargada tek bir tatlı çeşidi konyaklı ve frambuazlı sıcak çikolata parfe var.  

Yalıkavak 

 Fasulye 

Ev yemekleri sunan Fasulye Yalikavakta carsı içinde yer alıyor. Büyük porsiyonları makul fiyatlarda sunan Fasulye  oldukça popüler. 7 ay açık olan restoranda Türk Mutfağının geleneksel yemekleri var. Bunların içinde kuru fasulye pilav, taze fasulye,biber dolması, eksili köfte gibi yemekler var. Fasul-yede alkollü içki servisi de var.

Aquarium Yalıkavak

Gümüşlükde haklı bir ün kazanmış Aquariıum Yalıkavakda da yeni bir restoran açtı. Yalıkavak Marinayı geçtikten sonra yer lan Aquarium da deniz ürünlerinin yanı sıra et yemekleride var. Deniz kenarındaki restoranın büyük bir de isklesi var. 

tel: 02523854151

 

Yalıkavak'ın en lezzetli tepesi Çimentepe

Siz de balık yemek için Yalıkavak’ı seçenlerdenseniz Çimentepe’yi mutlaka biliyorsunuzdur. Deniz kıyısındaki balık lokantalarının sıralandığı o güzel yolun sonunda, denize ve koya tepeden bakan bir olan Çimentepe  yaz kış oradadır 
Oturmuş bir hizmet ve servis anlayışını damak tadıyla, kendine has yöresel mezelerle, balığın en hasıyla zenginleştiren bir anlayış, gelenlerin Çimentepe’den memnun ayrılmasını sağlıyor. 
Ahtapotla hazırlanan salataları, spesiyalleri unutmayalım. Çimentepe’ye gittiğinizde balığın yanında mutlaka bir ahtapot spesiyali yemenizi öneririz. 

Gerişaltı Mevkii, Yalıkavak Tel: 0252 385 42 37

 

Home
Up

Yesilyurtlular Tatil sitesi kiralik Villa

 

 

Home ] Up ] Halikarnas ] Bodrum Kalesi Muze ] Bodrum Yarimadasi ] Bodrum Yakininda ] Mavi Tur ] Emlak ] Bodrum Bilgi ] E Posta ]

[ Home ] [ Up ]  Copyright © Bodrum Rehberi