BODRUM REHBERİ 

Home ] Halikarnas ] Bodrum Kalesi Muze ] Bodrum Yarimadasi ] Bodrum Yakininda ] Mavi Tur ] Bodrum Restoranlar ] Emlak ] Bodrum Bilgi ] E Posta ]

Home ] Up ]

 

 

Home ] Up ] Bardakcı ] Karaada ] Gümbet ] Konacık ] Bitez ] Adaboğazı ] Ortakent ] Bağla ] Aspat ] Karaincir ] Akyarlar ] Turgutreis ] Gümüşlük ] Yalıkavak ] Gündoğan ] Türkbükü Gölköy ] [ Göltürkbükü Türkbükü ] Cennet Koyu ] Torba ] Mumcular ] Kadıkalesi ] Yalı Çiftliği ] Bargilya ] Güvercinlik ] Yalıçiflik ] Mazı ] Hurma Sahili ] Karakaya ] Akvaryum ] Yakaköy ]

 

Bodrum Guide

Bodrum  Yesilyurtlularda 

Kiralik Villa

Yalıkavak Satılık Malikane Turgutreis Teras evleri Satılık Villa

Öztürk Muhasebe

 

 

 

TÜRKBÜKÜ KOYU

Tarihte Karialıların bir limanı olan Türkbükü, Güllük Körfezinin güneyindeki Mesire Burnu ve Saplı Burun arasında kalıyor. Önünde Badem adası bulunuyor.  Türkbükü sırtlarında gezintiye çıkarsanız çok dağınıkta olsa çok sayıda kaya mezarı, sarnıç, iki kule  ve yapı kalıntıları görebilirsiniz. Bu antik Masanda şehrinin kalıntıları olmalı.

Günümüzde ise Torba, Gölköy yolu veya Yalıkavak, Gündoğan yolu sizi Türkbükü’ne ulaştırıyor. Bodrum’dan her 45 dakikada kalkan dolmuşlar sizi yarım saatte Türkbükü’ne ulaştırıyor.

Bodrum’a 20 km  uzaklıkta bulunan ve son yıllarda yarımadanın en popüler yeri haline gelen Türkbükü koyuna eskiden sadece deniz yolu ile ulaşılırdı. Bu nedenle uzun zaman bakir bir yer olarak kaldı. Önce sanatçı gurupları tarafından keşfedilen Türkbükü, günümüzde Türkiye’nin Jet sosyetesinin yaşam ve eğlence yeri haline gelmiştir. Birbirinden güzel barlar, gece klüpleri, oteller, restoranlar adeta yarış ederler. Yazı trafige kapalı olan sahilde gündüz denize girmek ve güneşlenmek amacı ile kullanılan restoran ve otellerin denize uzanan iskeleleri geceleyin masalar  atılarak lokantalara, barlara dönüsüyor. Yazın, Türkbükü Koyunu çok sayıda son derece lüks tekneler doldurur. Türkbükü deniz üzerine uzanmış iskele restoranları ve özellikle yeni açılan Palmira Divan Oteli ile gerçekten görmeniz gereken  gereken köşelerden biridir. 

Türkbükü’nde ziyaret edebileceginiz ilginç bir özel  müze var. Bodrumun tanınmış mimarlarından Emre Kunt yaptıgı tarihi figürler ve modeller evinin bir köşesinde sergileniyor. Telefon edilerek randevu alınması gerekiyor.

BODRUM'DAKİ Divan Palmira Oteli, dünyaca ünlü otel kataloğu Conde Nast Johannens tarafından Avrupa'nın 'en çekici oteli' ödülüne layık görüldü.
,2006 yılı için 9 ayrı kategoride yapılan değerlendirmede Bodrum Divan Palmira, kendi kategorisinde tam 380 otelle yarışarak İspanyol, İtalyan ve Fransız otellerini geride bıraktı.

LONDRA'DA Carlton Tower Oteli'nde dün yapılan ödül töreninde "en çekici otel" dalında birinciliği Divan Palmira'nın kazandığı açıklandı. "Conde Nast Johannes'in diğer ödül kategorileri arasında en iyi tatil köyü, en iyi misafir evi, en iyi servis, en iyi fiyat ve değer ilişkisi yer aldı.
 


 

Home
Up

Yesilyurtlular Tatil sitesi kiralik Villa

 

 

Home ] Up ] Halikarnas ] Bodrum Kalesi Muze ] Bodrum Yakininda ] Mavi Tur ] Bodrum Restoranlar ] Emlak ] Bodrum Bilgi ] E Posta ]

[ Home ] [ Up ]  Copyright © Bodrum Rehberi